Warsztat 6-8 października 2017

, Brak komentarzy

Weekendowy warsztat „Rozwiń Skrzydła”

„Rozwiń Skrzydła” to grupa rozwojowa dla kobiet. Spotykamy się razem drugi rok, ale pierwszy raz pracowałyśmy cały weekend, a w dodatku w pięknych okolicznościach natury, w Gościńcu nad Prosną. Pomysłodawczynią projektu „Rozwiń Skrzydła” oraz organizatorką wyjazdu jest Katarzyna Kopczak, autorka bloga oraz audycji „Nie tylko o psychoterapii”. Warsztat współprowadziła Aneta Czarlewska.
Atmosfera była wspaniała, chociaż Gościniec przywitał nas brakiem prądu po nocnej wichurze, a pogoda wzięła sobie za punkt honoru odstraszyć nas od spacerów. Nic z tego. Nie istnieje taka siła, która wpłynie na zmotywowane do pracy kobiety! Były spacery, grzybobranie, ognisko, wspólny śpiew, nieustająco dobry humor, a przede wszystkim intensywna, często trudna praca nad sobą. Tegoroczne warsztaty „Rozwiń Skrzydła”, to również wyjątkowo twórczy czas. Inspirując się Julią Cameron i jej dziełem „Droga artysty”, kobiety, uczestniczki warsztatów szukają w sobie artysty – twórcy. Co to oznacza w praktyce? Kobiety są proaktywne – poszukują własnej drogi, koncentrują się na tym co jest dla nich ważne, szanując przy tym swoich mężów, partnerów, dzieci, rodziny, pracę, pasje. Chcemy podczas warsztatów odkrywać swoje talenty, pielęgnować zdolności, inspirować się sobą nawzajem, przyrodą, czerpać wsparcie od bliskich nam osób. Uczymy się doceniać i szanować siebie, prawić sobie komplementy, widzieć swoje własne piękno (oj, to było nieraz trudne). Jak to robiłyśmy? Każda z kobiet planowała swoją przyszłość, robiłyśmy teczki marzeń, wizualizowałyśmy, pracowałyśmy transowo, pisałyśmy listy do siebie, doceniałyśmy siebie, uczyłyśmy się przyjmować dobre rzeczy na swój temat, wspierałyśmy się w trudnych chwilach. Byłyśmy naprawdę blisko. Dzięki temu, że byłyśmy sobie bardzo życzliwe i wspierałyśmy się, mogłyśmy pracować bardzo intensywnie, a owoce naszej pracy pojawiały się bardzo szybko. Dlaczego piszę mogłyśmy, byłyśmy, robiłyśmy? Bo prowadzące to też kobiety, często tworzyłyśmy wspólnotę, pracowałyśmy razem i razem odpoczywałyśmy.
Po intensywnej pracy był czas na twórczy odpoczynek – w ognisku paliłyśmy nasze, zapisane na kartce, blokady i ograniczenia, a na grzybobraniu podziwiałyśmy obfitość i hojność przyrody. To był magiczny i wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Jeżeli macie ochotę na „artystyczne randki” w samotności, albo chcecie twórczo zaplanować swoją przyszłość, czujecie się wypalone zawodowo, a wiecie, że jest w Was potencjał i chcecie się rozwijać – dołączcie do nas w kolejnej edycji „Rozwiń Skrzydła”. Razem rozwijamy skrzydła i „latamy” na nieznane nam dotąd tereny wewnątrz nas i na zewnątrz. Twórczo się zmieniamy i osiągamy zamierzone cele.
Zapraszamy!

Medytacja

Twórcza praca

Wspólne ognisko

Dodaj nowy komentarz